Polimex-Mostostal chce utrzymać rentowność netto na poziomie min. 3% w końcówce roku




W dniu 14 października 2009 r. podczas nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. Konkurencyjności odbywającego się w Szwecji, ogłoszono zwycięzcę Single Market Award 2009. Dziennik "Polska" pisze, że w Warszawie powstanie 130 punktów doładowywania elektrycznych samochodów. Do końca roku za pieniądze Unii Europejskiej ratusz zainstaluje pierwsze tego typu urządzenia. Ogólne Polskie Warunki Spedycyjne 2010 - zarys charakterystyki To już prawie osiem lat, jak Polska Izba Spedycji i Logistyki zaprezentowała środowisku spedycyjnemu poprzednią wersję Ogólnych Polskich Warunków ...Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN, Artur Jędrych w czwartkowej rozmowie z radiem TokSport odniósł się do najbliższych działań organu, którym kieruje. W czwartek ma zapaść decyzja w sprawie Widzewa Łódź, natomiast do końca stycznia zostanie wydane orzeczenie odnośnie czynów korupcyjnych Lecha Poznań. Urząd statystyczny w Budapeszcie podał, że inflacja w grudniu w ujęciu rocznym wyniosła 5,6 proc. W kwietniu producenci i importerzy aut sprzedali w Polsce 25 tys. 315 nowych samochodów, o 11,9 proc. mniej niż rok wcześniej i o 13,74 proc. mniej niż w marcu - poinformował instytut Samar.

Na Ukrainie i Białorusi silny wiatr i opady deszczu ze śniegiem doprowadziły do odcięcia od dostaw energii elektrycznej setek miejscowości oraz do zakłóceń w komunikacji miejskiej.

Przedsiębiorca, który nie zwrócił udzielonej mu pomocy publicznej, mimo że miał taki obowiązek, nie otrzyma nowego wsparcia do czasu, aż nie odda pieniędzy - zakłada znowelizowana w czwartek przez Sejm ustawa o postępowaniu w sprawach pomocy publicznej. Większość biur turystycznych nie organizowała wyjazdów na piłkarskie MŚ w Republice Południowej Afryki. Jeśli nawet przygotowały takie oferty, nie było na nie chętnych, m.in. ze względu na wysokie ceny - powiedzieli PAP operatorzy turystyczni.



Gdańsk wywierci tunel pod Martwą Wisłą


Rozpoczęcie prac - 2011 r., zakończenie - 2014 Zapadła decyzja w sprawie budowy tunelu pod Martwą Wisłą. Wiadomo już, że budowa ruszy za dwa lata. Tunel, ...

Illustrated cargo-handling dictionary - trzecia edycja


Ukazało się trzecie wydanie „Ilustrowanego słownika przeładunku towarów” autorstwa Petera Brodie. Wydawcą jest Informa Law, spółka zależna Lloyd's List. „Ilustrowany słownik…” jest znanym i polecanym wydawnictwem ...

FIXING NBP: 2.8042 zł za dolara; 4.0312 zł za euro


Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w drugim kwartale 2009 r. wyniósł 22,6 mld zł, czyli 6,9 proc. PKB - poinformowało Ministerstwo Finansów w kwartalnym raporcie na temat sytuacji makroekonomicznej i stanu finansów publicznych.

Przed wakacjami – co warto wiedzieć


Jak sprawdzić, czy autobus, którym jedziemy na wycieczkę jest bezpieczny? Co zrobić w przypadku opóźnienia samolotu i co zabrać na jego pokład? Dlaczego warto mieć ...

FTSE na zamknięciu wzrósł o 0,62 proc., do 5.092,33 pkt


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,62 proc., do 5.092,33 pkt. (PAP)

Bułgaria wstrzymała budowę elektrowni jądrowej w Belene


Bułgaria wstrzymała budowę elektrowni do czasu znalezienia nowego inwestora i pozyskania finansowania pozwalającego na jej ukończenie - napisała "Rzeczpospolita".

PGNiG przedłużył termin płatności wierzytelności dla Z.Ch. Police


PGNiG przedłużyło termin spłaty całości wierzytelności dla Zakładów Chemicznych Police do 15 listopada, poinformowały Police w komunikacie w środę.

FIXING NBP: 2.9428 zł za dolara; 4.0035 zł za euro


\"\" Zima znów atakuje. Tym razem jednak nie mrozem, lecz śniegiem i silnym wiatrem. Skutki łatwo przewidzieć: fatalne warunki na drogach, wypadki, niebezpieczeństwo na szlakach turystycznych, a w górach - zagrożenie lawinami.

Straciliśmy miliardy euro


Odwołane loty, turyści, którzy nie mogą wrócić do kraju, przerwane dostawy towarów i wstrzymana produkcja w niektórych zakładach - to efekt zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Europą. ...

PEP chce przeznaczyć zysk z 2009 r. na przyszłą wypłatę dywidendy


Zarząd PEP złoży wniosek, aby cały zysk osiągnięty w roku 2009 przekazany został przez Walne Zgromadzenie na kapitał rezerwowy przeznaczony na przyszłą wypłatę dywidendy.

URE ukarze Enion


W związku z odmową wypłat bonifikat z tytułu przerw w dostawach energii przez Enion Urząd Regulacji Energetyki nałoży na spółkę karę pieniężną donosi - „Rzeczpospolita”.

MF sprzedało obligacje OK1012 za 2.999 mln zł


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Skandale pedofilskie mocno wstrząsnęły ostatnimi czasy kościołem katolickim. Brytyjski \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Sunday Times\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" pisze w tym kontekście o \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"winach\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Jana Pawła II. Zdaniem gazety, papież-Polak \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"zlekceważył nadużycie wobec dwóch tys. chłopców\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Artykuł opisuje dziennik \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Polska The Times\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Kredyty budzą skrajne emocje


- Rekomendacja T zepchnie najuboższych klientów na finansowy margines - ostrzega Związek Banków Polskich

Zdążyć z A4 przed Euro 2012


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ucina spekulacje – budowa autostrady A4 zostanie ukończona na czas. Zgodnie z rządowym Planem Budowy Dróg Krajowych w latach 2008-2012, ...

Mniejsze kredyty na gazoport


Najprawdopodobniej koszt budowy gazoportu będzie niższy niż wcześniej zakładano, a jednocześnie przedsięwzięcie otrzyma większe wparcie z funduszy unijnych – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Dług finansowy Belevedere zmniejszył się o 11 mln euro


W czasie zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską po wybuchu islandzkiego wulkanu, liczba rezerwacji na pociągi międzynarodowe zwiększyła się o 94 proc. - poinformował w poniedziałek rzecznik PKP Intercity Paweł Ney.

Od 1 stycznia Litwa już w objęciach Rosji


„Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że wraz z nadejściem Nowego Roku Litwa definitywnie wstrzyma pracę swojej jedynej elektrowni atomowej w Ignalinie i przynajmniej na kilka lat w dziedzinie energetyki kraj członkowski Unii Europejskiej całkowicie uzależni się od Rosji.

Komisja Nadzoru Finansowego: uwaga na kredyty konsumpcyjne!


Do 154,5 mld zł wzrosła w 2009 r. wartość udzielonych pożyczek konsumpcyjnych. Ale banki mają problem z odzyskaniem co 10-tej pożyczonej złotówki

Peugeot Citroen miał w 2009 roku ponad 1 mld euro straty


Największy francuski producent samochodów, koncern PSA Peugeot Citroen poinformował w środę, że jego strata netto za rok ubiegły wyniosła 1,161 mld euro, podczas gdy rok wcześniej było to 363 mln euro.

ING zarobił w IV kwartale 2009 roku tylko 121 mln zł


Wynik rozczarował analityków, którzy szacowali, że ING Bank Śląski zarobi 154 mln zł. W ubiegłym roku w tym samym okresie bank miał 129 mln zł straty. Analitycy ING twierdzą, że w związku ze zmianami w RPP polityka monetarna w Polsce będzie w 2010 roku niepewna

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.