IBP Conex pozostaje w magazynach Prologisa


Pierwszą umowę o współpracy firmy podpisały w 2005 roku. Magazyn firmy został wtedy zlokalizowany w pierwszym budynku drugiej inwestycji ProLogis pod Poznaniem. Teraz developer poinformował o ...

Jak podaje Gazeta Lubuska, firma Starke Wind Polska planuje w gminie budowę 37 siłowni wiatrowych. Pierwsza farma ma powstać w okolicach Goraja, druga na polach koło Nowej Niedrzwicy. Na temat programów dobrowolnych odejść (PDO), które w związku z restrukturyzacją i ograniczaniem zatrudnienia wprowadzają grupy energetyczne w Polsce – pisze „Rzeczpospolita”. Niemal wszystkie duże miasta, do których dochodzą autostrady, do 2012 r. będą miały autostradowe obwodnice - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Resort analizuje możliwość oraz termin wprowadzenia ewentualnych opłat za korzystanie z tych obwodnic.Tak wyrównanych cen w sklepach czterech różnych sieci nie było od początku prowadzenia Barometru Handel-netu. W październiku na zakupy 24 produktów spożywczych w supermarketach delikatesowych trzeba było wydać około 130 zł. Szar, działający w segmencie hutniczym, zadebiutuje 19 lutego na NewConnect. Do alternatywnego systemu obrotu trafi 10 mln akcji serii C i 20 mln akcji serii B - podała giełda w komunikacie. Olsztyński MPEC przygotowuje się realizacji projektu budowy nowego źródła ciepła nazwanego roboczo Kombinatem Energetycznym. Warunkiem powodzenia przedsięwzięcia jest jednak pozyskanie strategicznego partnera biznesowego, który byłby zainteresowany udziałem finansowym w przedsięwzięciu budowy Kombinatu.

W dniu 12 października br. do siedziby ENEI akces uczestnictwa w badaniu dokumentów, które wcześniej Spółka udostępniła RWE, zgłosiła Elektrownia Połaniec - Grupa GDF SUEZ Energia Polska. Przypomnijmy, że we wrześniu w Enei trwał proces deu diligence przeprowadzany przez RWE AG, który jako jedyny koncern energetyczny przystąpił do badania aktywów Spółki w celu złożenia oferty na zakup oferowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa akcji prywatyzowanej ENEI.

- W ostatnich miesiącach z brytyjskiego rynku pracy zniknęło około pół miliona Polaków - wynika z najnowszego raportu przygotowanego na zlecenie rządu brytyjskiego. Gdzie się oni udali? - zastanawia się "Dziennik Polski" Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

Międzynarodowe Forum Ekonomiczne pozostanie w Krynicy (woj. małopolskie). We wtorek organizator imprezy - Instytut Studiów Wschodnich podpisze z władzami województwa wieloletnią umowę w sprawie organizacji Forum. Danone wycofał z Europejskiego Biura ds. Bezpieczeństwa Żywności swoje wnioski o uznanie Activii i Actimela za produkty wzmacniające odporność. Mimo dobrych wyników finansowych za I kwartał informacja ta zaniepokoiła inwestorów. Akcje spółki ok. godz. 16 spadły o 1,69 proc. na paryskiej giełdzie. Aktywiści Greenpeace zablokowali w środę jedną z suwnic w kolejowym terminalu przeładunkowym w Małaszewiczach na granicy polsko-białoruskiej (Lubelskie). Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko importowi węgla zza wschodniej granicy, który trafia do Polski m.in. przez Małaszewicze. Domagają się też uniezależnienia polskiej gospodarki od węgla.Każdy z nas codziennie podróżuje samochodem, starając się wybrać najprostszą i najszybszą drogę do celu. Każdy także ma nadzieję, że przemieszczanie będzie przebiegać sprawnie, bezpiecznie i ...

Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Energobaltic spółka z grupy kapitałowej Lostosu, która jest właścicielem elektrociepłowni gazowej w Władysławowie ma spore problemy finansowe. Jednak jest szansa, że wyjdzie z kłopotów gdyż sąd ma zatwierdzić jej układ z wierzycielami - informuje „Puls Biznesu”.

Konfederacja Pracodawców Polskich zmienia nazwę i zapowiada nowe otwarcie


Drodzy przyjaciele, sojusznicy, ale też konkurenci i wrogowie - tę nazwę już zarejestrowaliśmy. Nazywamy się Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. W skrócie PRP - powiedział prezydent organizacji Andrzej Malinowski

Polska liderem pod względem przyciągania inwestycji


Nasza atrakcyjność inwestycyjna w czasie kryzysu wzrosła. Zagranicznych inwestycji jest dużo, jak na ten trudny okres. Jednak obcy przedsiębiorcy oczekują reform i wsparcia - zaznacza "Puls Biznesu".

Autostradą z Krakowa do Paryża


Nasza najdłuższa autostrada - A4, ze stolicy Małopolski przez Śląsk i Wrocław, będzie połączona z europejską siecią szybkich dróg. Od dziś będzie można korzystać z końcowego odcinka arterii, łączącego nasz kraj z Niemcami

Giełda w Tokio zapłaci 121 mln dol. odszkodowania za błąd systemu


Sąd w Tokio zdecydował, że japońska giełda musi zapłacić 121,44 mln dol. notowanej tam spółce Mizuho Securities jako odszkodowanie za straty, które Mizuho poniosła w wyniku błędu komputerowego systemu giełdy.

Rząd Francji stawia na motoryzacyjny nacjonalizm. Renault ustępuje


Rząd Francji wziął się do ręcznego sterowania Renault i chce decydować o zagranicznych inwestycjach koncernu. Komisja Europejska nie kryje zaniepokojenia tą francuską chorobą protekcjonizmu

DM IDMSA szacuje wartość WIG na 36,7 - 40 tys. pkt. w 2010


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

Litwini sprzeciwiają się budowie elektrowni atomowej na Białorusi


W obawie o swe bezpieczeństwo i zdrowie ponad 7 tys. mieszkańców Litwy podpisało się pod petycją przeciwko budowie elektrowni atomowej na Białorusi - podano w środę w Wilnie.

Hiszpanie opracują szybkie koleje w Polsce


Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu.

Nokia stawia na aplikacje


Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

MinFin zaoferuje na przetargu uzupełniającym obligacje za 1,1 mld zł


Senat powołał w środę Jana Winieckiego, Jerzego Hausnera i Andrzeja Rzońcę na nowych członków Rady Polityki Pieniężnej.

Spór o ceny energii może doprowadzić do rezygnacji Prezesa URE


Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita” w Ministerstwie Gospodarki, już w przyszłym tygodniu rząd może rozważyć propozycje zmiany przepisów służących ochronie najbiedniejszych odbiorców energii.

Oddział Celny w Sandomierzu nieczynny do odwołania!


Komunikat Ministerstwa Finansów W związku z sytuacją zagrożenia powodziowego, Oddział Celny w Sandomierzu od 19 maja br. aż do odwołania nie dokonuje odpraw celnych oraz żadnych ...

Pracownicy PKW chcą akcji


Pracownicy Południowego Koncernu Węglowego wchodzącego w skład grupy Tauron nadal toczą spór z Ministerstwem Skarbu na temat uprawnień górników do akcji prywatyzowanych koncernów energetycznych – pisze „Polska Dziennik Zachodni”

Studenci PW wygrali zawody samolotów bezzałogowych w USA


Czy wiesz, że Bezzałogowy samolot KIWI, skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej, zajął I miejsce w międzynarodowych zawodach Aero Design 2010, na których zadaniem było przeniesienie przez ...

Sprzedaż detaliczna w listopadzie wzrosła o 2,5% r/r - analitycy


Wartość udzielonych przez banki kredytów na nieruchomości dla gospodarstw domowych w październiku 2009 roku wzrosła o 3 mld 377,9 mln zł w porównaniu z wrześniem tego roku - podał NBP w komunikacie.

Kolej: wkrótce poznamy wykonawców dla dworców na EURO 2012


Do końca marca będą przyjmowane oferty na przebudowę warszawskiego dworca wschodniego, a w kwietniu ma być wybrany wykonawca remontu dworca centralnego - powiedział PAP rzecznik PKP SA Michał Wrzosek. W ciągu miesiąca mają ruszyć prace na dworcu we Wrocławiu.

Adamkus: bez niezależności energetycznej nie będzie niepodległości politycznej Litwy


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, były prezydent Litwy Valdas Adamkus uważa planowaną budowę elektrowni jądrowych na Białorusi i w obwodzie kaliningradzkim za próbę politycznego osaczenia Litwy.

Od jesieni bilety PKP InterCity znów za 19 zł


Od 1 września za bilet InterCity i Express na trasie Warszawa-Kraków-Warszawa będziemy mogli zapłacić 19 zł. Tyle samo będzie kosztował bilet do Zakopanego, Krynicy, Przemyśla i Rzeszowa.

Podatek dochodowy i VAT a samochód osobowy i ciężarowy


Zgodnie z wyrokiem ETS z grudnia 2008 r. podatnicy posiadający tzw. samochody z kratką mogą odliczać podatek VAT od zakupu paliwa służącego do ich napędu. Dodatkowo mogą odliczać całą wartość podatku naliczonego z tytułu zakupu takich samochodów czy też od rat leasingowych bądź najmu. Niestety auto, które jest ciężarowe w podatku VAT może się okazać osobowym w podatku dochodowym. Jak to możliwe?

24 tys. odbiorców bez ciepła w Katowicach i Chorzowie


Do ok. 24 tys. odbiorców w Katowicach i Chorzowie przestało we wtorek przed południem docierać ciepło z sieci. Przyczyną jest awaria w rejonie ul. Siemianowickiej w Chorzowie. Jej skutki powinny zostać usunięte do środy rano.

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.