Oponix.pl bez transakcji na debiucie na NewConnect


Kurs akcji spółki Oponix.pl nie zmienił się na jej debiucie na alternatywnym rynku warszawskiej GPW - NewConnect. Do godziny 12:00 nie zawarto żadnej transakcji tymi walorami.

Największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii - Tesco, powiększyła asortyment polskich produktów żywnościowych ze 119 do 211. Sprzedaż tych towarów - po raz pierwszy po kilku miesiącach spadku - zaczęła rosnąć - doniósł na swych internetowych stronach "Daily Telegraph". Akio Toyoda, prezes Toyota Motor, stanął przed kongresową Komisją do Spraw Nadzoru i Reform Rządowych, wygłaszając przeprosiny, które - jak ma nadzieję - poprawią wizerunek jego firmy wśród klientów. Tegoroczny wynik EBITDA Polskiej Grupy Energetycznej może w tym roku być zbliżony do trzykrotności EBITDA z I kwartału - powiedział podczas telekonferencji z analitykami Wojciech Topolnicki, wiceprezes PGE.Rada Polityki Pieniężnej przyjęła sprawozdanie finansowe Narodowego Banku Polskiego za 2009 rok - poinformowała RPP we wtorkowym komunikacie. Rada nie podała żadnych szczegółów. Rynki czekają na dane z rynku pracy USA - stopa bezrobocia i zmiana w liczbie miejsc pracy w sierpniu (o godz. 14.30) - spodziewany spadek liczby miejsc pracy o 225 tys. oraz stopa bezrobocia na poziomie 9,5 proc. Pierwszy dzień września przyniósł kontynuację spadków. Początek sesji z ponad 1 proc.wzrostem nie zapowiadał dominacji niedźwiedzi. Jednak osiągnięcie poziomu 2245 pkt (jak się później okazało dziennego maksimum) było kresem możliwości giełdowych byków.

Zanosi się na rekordowy dla sektora ubezpieczeniowego rok pod względem wyników finansowych. Już po III kwartale jego łączne zyski wyniosły około 5,85 mld zł – wynika z szacunków "Dziennika Gazety Prawnej" na podstawie danych monitorującej rynek firmy Ogma. To zaledwie o 100 mln zł mniej, niż wyniósł ubiegłoroczny zarobek branży.

Ograniczenie dostępu do pożyczek, przede wszystkim konsumpcyjnych m.in. przez wydłużenie okresu oczekiwania i mniejsze kwoty kredytów, przewiduje przygotowywana właśnie nowa rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego, o czym informuje "Rzeczpospolita". Krajowy Związek Lokatorów i Spółdzielców skierował do Ministerstwa Sprawiedliwości wniosek o zajęcie stanowiska w sprawie ważności umów o wykup mieszkań za złotówkę - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Polska Grupa Energetyczna podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel i w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie - poinformowała PGE w komunikacie prasowym. Agencja ratingowa Standard & Poor's ostrzega - hiszpańskie banki mogą mieć problemy ze złymi kredytami. Agencja obniżyła ratingi kilku pożyczkodawców z Hiszpanii, a większość ratingów ma perspektywę negatywną - co oznacza możliwość kolejnych cięć. S&P nie uwzględniło w raporcie największego banku w Hiszpanii i w strefie euro - czyli Santander. Telefonia Dialog w I kwartale 2010 roku miała 14,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 3,4 mln zł zysku w analogicznym okresie 2009 roku - podał w raporcie za I kwartał KGHM, który jest właścicielem Dialogu.Stany Zjednoczone nałożyły w piątek sankcje na północnokoreański bank w związku z jego zaangażowaniem w rozprzestrzenianie broni masowej zagłady - podano w Waszyngtonie. Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od korekty wczorajszych dynamicznych wzrostów. WIG20 po stracie blisko 0,2% osiągając przed południem poziom 2406 pkt. Tracą spółki z sektora sWIG80, których indeks zniżkuje o 0,45%. Dość nieoczekiwanie dobrze radzą sobie spółki średnie. Indeks mWIG40 zyskuje 1%. Zniżką towarzyszą nieznaczne obroty podliczone o godzinie 12.00 na niespełna 440 mln zł. Dzisiaj uwagę inwestorów przyciągać będą indeksy PMI dla sektora wytwórczego w strefie euro i Wielkiej Brytanii. Przed jutrzejszym odczytem stopy bezrobocia w USA poznamy kolejne dane z rynku pracy.

Złoty w przedziale 4,16/17 za euro


W poniedziałek na rynku walut niewiele się działo, a złoty pozostawał w wąskim przedziale 4,16/17 za euro - powiedział PAP Robert Kęsicki z Kredyt Banku.

"Bezrobocie nie wyższe niż 13 proc. "


Zakładamy, że bezrobocie w Polsce w kryzysie nie powinno przekroczyć 13 proc. - powiedział premier Donald Tusk. I poinformował, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni rząd przedstawi parametry dotyczące przyszłorocznego budżetu.

Prywatyzacja nie na łatanie dziur


Prywatyzacja spółek Skarbu Państwa nie służy jedynie "łataniu dziury budżetowej" - powiedział podczas poniedziałkowej debaty w Business Center Chlub wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Odpierając zarzuty posła PiS Andrzeja Jaworskiego, Leszkiewicz podkreślił, że kryterium sprzedaży państwowych firm jest m.in. dobra cena oraz troska o rozwój spółek.

Odreagowanie przeceny


Pomimo wtorkowych wzrostów, wczoraj głównym europejskim indeksom optymizmu starczyło jedynie na otwarcie sesji. Inicjatywę szybko przejęła podaż i powoli, ale konsekwentnie, rynki osuwały się coraz niżej.

Nowojorscy taksówkarze oszukali klientów na ponad 8 mln dolarów


Większość nowojorskich taksówkarzy przynajmniej raz w ciągu minionych dwóch lat pobrała od pasażera wyższą opłatę, niż należało. Klienci stracili na tym łącznie ponad 8,3 mln dol. (23,4 mln zł) - powiadomiła w piątek Komisja Taksówek i Limuzyn.

Gazowa zgoda dopiero w 2010 roku?


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak nie jest pewien, czy jeszcze w tym roku uda się domknąć sprawę kontraktu gazowego z Rosją. Jak powiedział, w negocjacjach pojawiły się nagle "nowe elementy" ze strony Rosjan.

W IV kwartale wzrost PKB może przekroczyć 2 proc.


Wiceminister finansów Ludwik Kotecki powiedział, że w IV kwartale br. wzrost gospodarczy może przekroczyć 2 proc. Podtrzymał jednocześnie prognozę wzrostu PKB w całym 2009 roku na 1,2-1,4 proc. Według niego, motorem wzrostu jest spożycie indywidualne i eksport.

Wydatki w ramach perspektywy 2007-2013 wynoszą 25,8 mld zł - MRR


Wartość wydatków beneficjentów uznanych za kwalifikowalne wynikająca ze złożonych wniosków o płatność wyniosła 25,8 mld zł, a w części dofinansowania UE 19,3 mld zł - podało w poniedziałek na stronie internetowej Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Fitch: Światowy kryzys uderza w rozszerzenie strefy euro


Zdaniem agencji ratingowej Fitch rozszerzenie strefy euro na kraje Europy Środkowej i Wschodniej znacząco się opóźni. Według Fitch Ratings wywołał to światowy kryzys finansowy, który przyczynił się do zwiększenia deficytu budżetowego krajów UE.

Polscy pracownicy z akcjami globalnych firm


Kilkaset milionów złotych w akcjach ma motywować do lepszej pracy w zagranicznych spółkach - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Miller: skontaktowaliśmy się z izbą ubezpieczycieli


Skontaktowaliśmy się z Izbą Ubezpieczycieli, aby zaapelowała do swoich członków o możliwie szybkie działanie i możliwie szybkie wypłacanie zaliczek poszkodowanym w powodzi - powiedział w środę w Krakowie szef MSWiA Jerzy Miller.

Niepewność odbiera ochotę do handlu


Przebieg dzisiejszej sesji wskazuje, że bez impulsów płynących z gospodarki, rynki nie mogą się zdecydować, w którą stronę podążyć. O rosnącej niepewności świadczą bardzo mizerne obroty, i to nie tylko na warszawskim parkiecie. Inwestorów nie były w stanie rozruszać zwyżkujące kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy. Po ośmiu wzrostowych sesjach za oceanem, rośnie ryzyko spadkowej korekty.

Pekin juanem Ameryki nie wesprze


Chiny obwiniają Stany Zjednoczone o protekcjonizm i obarczają je odpowiedzialnością za pogorszenie relacji Pekin - Waszyngton. Pekin jednoznacznie stwierdza, że nie ma zamiaru ulec naciskom, by zezwolił na podwyższenie wartości swej waluty.

IKEA chce mieć w Polsce bank


Szwedzka sieć chce, aby należący do niej Ikano Bank działał w naszym kraju w formie oddziału - donosi "Rzeczpospolita".

Dollar falls to 14-month low vs currency basket


The U.S. dollar hit a 14-month low on Tuesday as investors refocused on the outlook for U.S. interest rates and whether the U.S. government really wants a strong currency.

Nowy pomysł na prywatyzację GPW


Warszawski parkiet raczej bez inwestora strategicznego - ujawnia "Rzeczpospolita".

Dużo wyższy od prognoz indeks PMI composite


Wstępny indeks PMI composite, przygotowywany przez NTC Research na zlecenie Reutersa, wyniósł w sierpniu 50,0 pkt wobec 47,0 pkt w lipcu - podano wstępne wyliczenia na stronach internetowych w piątek.

ADB chief softens on yuan, says Beijing to decide


A more flexible yuan will help balance the Chinese economy, but Beijing alone must decide on when and how to adjust its currency policy, the head of the Asian Development Bank (ADB) said on Saturday.

Bezrobocie w gospodarkach rozwiniętych będzie wysokie również w 2011 - MFW


Wiele z gospodarek rozwiniętych będzie się zmagało z wysokim bezrobociem również w 2011 roku, pomimo że zatrudnienie w wielu z nich zacznie wzrastać już w tym roku - napisali analitycy MFW w udostępnionych fragmentach raportu Word Economic Outlook, którego pełna wersja zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

Daimler ma się zgodzić na zapłacenie 200 mln dolarów


Daimler zgodził się zapłacić ok 200 mln dol., a dwie jego spółki zależne przyznają się do zarzutów, aby zakończyć prowadzone na szczeblu federalnym śledztwo w sprawie domniemanych łapówek płaconych w zamian za kontrakty za granicą – twierdzą osoby znające szczegóły porozumienia.

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.