Palikot wzmacnia pozycję


Senator PO Władysław Sidorowicz negatywnie ocenia działania swojego kolegi z partii. Twierdzi, że Palikot poprzez negatywne komentowanie działań swoich kolegów z partii wzmocni swoją pozycję medialną.

Julia Tymoszenko, która jest kandydatem w tegorocznych wyborach prezydenckich na Ukrainie, ostrzegła Wiktora Juszczenkę, że jeśli nie zawetuje zmian w ordynacji wyborczej uchwalonych przez parlament, wówczas w kraju może dojść do masowych protestów. Z czwartkowych danych GUS wynika, że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku deweloperzy zwiększyli liczbę rozpoczętych inwestycji o 89,7 proc. w porównaniu do 2009 r. Szwajcarskie Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowało, że nie złoży odwołania od wczorajszej decyzji sądu zwalniającej Polańskiego z aresztu więziennego i zamianę tego środka ochronnego na dozór elektroniczny w jego rezydencji z poręczeniem majątkowym.Zdaniem Jerzego Szmajdzińskiego obecny papież nie rozumie problemu in vitro. Kandydat na prezydenta uważa, że należy poczekać na nowego papieża. Na południu nadal jest dramatyczna sytuacja, mimo lepszej pogody nic nie wraca do normy poinformował w sobotę na konferencji prasowej w Warszawie premier Donald Tusk. Złoty w środę wyraźnie osłabił się do dolara oraz pozostał stabilny w stosunku do euro. O godzinie 18:20 kurs USD/PLN testował poziom 2,9132 zł, natomiast EUR/PLN 3,8825 zł.

Liczba nowych zarejestrowań bezrobotnych w poprzednim tygodniu spadła do 502 tys. Choć był to 52 kolejny tydzień kiedy przybywało minimum pół miliona nowych bezrobotnych, dane były najlepsze od stycznia.

- Specyfika tej tragedii jest taka, że te zwłoki są bardzo mocno uszkodzone powiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz. Minister twierdzi również, że to dla niej wielka próba, choć miała już do czynienia z medycyną sądową. Kandydatami klubu PiS do sejmowych komisji śledczych zostali Antoni Macierewicz i Anna Zalewska. Kandydatura tego pierwszego już spotkała się z ostrą krytyką ze strony Stefana Niesiołowskiego.

Ludowcy wciąż debatują, komu udzielić poparcia w drugiej turze wyborów prezydenckich - podaje Rzeczpospolita . Począwszy od 2008 roku wyraźnie widać zainteresowanie przedsiębiorców tzw. e-usługami. Świadczy o tym rekordowa liczba złożonych wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych projektów na e-usługi. Konsul Iranu w Norwegii Reza Heydari ustąpił ze stanowiska. Ma to być jawny sprzeciw wobec wewnętrznej polityki Teheranu.Banki mocniej rywalizują o klientów z wkładem własnym, poszukujących kredytu w euro i coraz więcej żądają od chętnych na kredyt z programu "Rodzina na Swoim". Słaba koniunktura, a w efekcie znaczny spadek zaufania instytucji finansowych i inwestorów do biznesu, spowodował znaczne trudności w pozyskiwaniu kapitału. Lukę kapitałową może jednak pokryć brukselska administracja, która w trudnych czasach za zadanie obrała sobie wsparcie unijnych przedsiębiorców dotacjami. W czerwcu polskie władze wyczarterują od LOT-u nowe maszyny do przewozu VIP-ów.

Tusk ponownie premierem?


Z nieoficjalnych ustaleń Wprost i Dżungli politycznej wynika, że Tusk chciałby zostać pierwszym premierem panującym przez dwie kadencje. Te przypuszczenia sugerują rezygnację z walki o fotel prezydencki.

Rząd ma problem z antykoncepcją


W tym roku na liście leków refundowanych przez NFZ nie będzie środków antykoncepcyjnych. Sejmowa komisja zdrowia nie rozpocznie bowiem prac nad nowelizacją odpowiedniej ustawy.

Dymisja szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa


Premier odwołał szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa kapitana Przemysława Gułę. Sprawą nagłej dymisji zajęła się już Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

SD ma nowego szefa Rady Naczelnej


Kongres Nadzwyczajny Stronnictwa Demokratycznego, który obraduje w Warszawie, wybrał nowego szefa Rady Naczelnej. Został nim obecny wiceszef Waldemar Prusak. Wybrano także ośmiu członków Naczelnego Sądu Partyjnego.

Brak porozumienia między PGNiG i Gazpromem


Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział dziś na antenie I Programu Polskiego Radia, że zaplanowane na przyszły tydzień podpisanie porozumienia między Rosją i Polską w sprawie dostaw gazu może nie dojść do skutku.

Spada oprocentowanie kredytów hipotecznych


Przełom roku był na rynku kredytów hipotecznych okresem kontynuacji rozpoczętego jesienią trendu. Banki nadal powoli łagodzą politykę kredytową.

Prezydent wybrał prokuratora generalnego


31 marca wejdzie w życie rozdział funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Wtedy też rozpocznie się sześcioletnia kadencja Andrzeja Seremeta mianowanego przez prezydenta prokuratorem generalnym.

Komorowski zaproponuje sankcje dla Białorusi?


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski chce uchwały w sprawie łamania praw Polaków na Białorusi. Do Sejmu została również zaproszona przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi, Andżelika Borys.

Cios z Wall Street


W poniedziałek handel na rynku walutowym tak naprawdę rozpoczął się około godziny 16-tej, gdy po całodziennej stabilizacji złoty i inne waluty regionu zaczął tracić na wartości. O godzinie 17:33 kurs USD/PLN testował poziom 2,8088 zł, a EUR/PLN 4,1889 zł.

Kempa i Wassermann wylecą z komisji?


Biuro Analiz Sejmowych wydało ekspertyzę, w której napisano, że udział Kempy i Wassermanna w pracach komisji może stanowić przeszkodę i możliwe jest ich wykluczenie.

Grecja - gazem w demonstrantów


Policjanci w Atenach użyli gazu łzawiącego przeciwko lewicowym demonstrantom. Ludzie wyszli na ulice, by protestować przeciwko oszczędnościowym posunięciom rządu.

Katastrofa w Smoleńsku wykluczono winę pilotów


Pracownik smoleńskiego lotniska Siewiernyj, Aleksander Koronczyk, w rozmowie z RMF FM potwierdził informację, że samolot TU 154 nie rozbił się z winy pilotów. - Wykluczam winę pilotów w smoleńskiej tragedii mówi były pilot wojskowy.

Czuma nadal szefem komisji


W czasie wtorkowego posiedzenia komisji śledczej do spraw nacisków, wniosek posła Krzysztofa Matyjaszczyka o odwołanie Andrzeja Czumy nie uzyskał większości głosów, przez co Czuma nadal pozostanie przewodniczącym tej komisji.

IPN: Kwaśniewski był agentem SB o ps. "Alek"


W dzisiejszym artykule "Aparat represji w Polsce Ludowej", wydanym przez IPN, główna teza brzmi: Aleksander Kwaśniewski był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o kryptonimie Alek . Zarejestrowano go w czerwcu 1983 r. i wykreślono z ewidencji we wrześniu 1989 r."

Andrzej Lepper: reaktywacja


Andrzej Lepper postanowił o sobie przypomnieć. W programie 24 Godziny zapowiedział, że Samoobrona z całą pewnością wystartuje w wyborach samorządowych.

Wyższe wpływy i większa dziura budżetowa


Minister finansów zapewnia, że finanse państwa są w dobrym stanie lepszym niż zakładano.

Czy będą mieszkania za zaskórniaki?


Polacy patrzą w przyszłość z dużo większym optymizmem niż na początku roku, ale wcale nie palą się do zaciągania kredytów tak jak wcześniej.

Chiny ostrzegają Obamę


Władze Chin ostrzegły prezydenta USA Baracka Obamę, że spotkanie z przywódcą duchowym Tybetu, dalajlamą, podważy zaufanie między Chinami i USA, nadwyrężone już przez sprzedaż amerykańskiej broni Tajwanowi - podaje do wiadomości Reuters.

Kredyt w ROR się opłaca


Kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym może być tańszy niż pożyczka gotówkowa.

Noworoczne niespodzianki kredytowe


Do rządowego programu "Rodzina na swoim" przystąpiły dwie kolejne instytucje finansowe.

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.