Ceny miedzi rosną, bo słabnie dolar i spodziewany jest wzrost popytu na surowce


Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną, bo słabnie dolar, a w związku z tym spodziewany jest wzrost popytu na surowce - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniana na 7.494,75 USD za tonę, po wzroście ceny o 1,2 proc.

Liczba turystów w Polsce wzrosła


Liczba turystów korzystających w Polsce z noclegów w lutym 2010 r. wzrosła do 185.520 osób z 180.414 w lutym 2009 roku - podał GUS.

Niemcy: Przerwano strajk pilotów Lufthansy


Strajk pilotów niemieckich linii lotniczych Lufthansa, planowany na cztery dni, przerwano w poniedziałek wieczorem.

Huta Częstochowa na zakręcie


Poważne kłopoty ma ISD Huta Częstochowa. Nie wypłaciła pracownikom pensji, a odbiorcy dostali propozycję zmiany warunków sprzedaży - informuje "Gazeta Wyborcza". Sytuacja dotyczy blisko 4,5 tys. częstochowskich hutników.

Tauron wyceniony od 0,67-0,88 złotego


Wydział Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. informuje, że w raporcie z dnia 10 czerwca 2010 roku jedną akcję Tauron Polska Energia S.A. wyceniliśmy w przedziale od 0,67 zł (za pomocą metody dochodowej) do 0,88 zł (za pomocą metody porównawczej).

Tight credit keeps activist investors sidelined


Financial markets may have bounced back somewhat, but aspiring corporate raiders sidelined by tight credit will have to cool their heels a while longer.

Segment turystyczny Orbisu wyraźnie pod kreską


Środowa sesja na GPW nie przynosi zmiany obrazu rynku. Główne indeksy na GPW kontynuują przecenę. O godzinie 11.30 indeks WIG20 tracił 0,8% i wynosił 2222 pkt. Mniejsza przecena dotknęła spółki małe i średnie. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 tracą odpowiednio 0,4% oraz 0,5%.

Niemcy rezygnują z kupna GPW?


Władze niemieckiej giełdy nie przesłały poprawionej oferty na zakup warszawskiego parkietu. Taką informację otrzymał od władz Deutsche BĂśrse Krzysztof Berenda z redakcji ekonomicznej RMF FM. Nie jest jeszcze jednak przesądzone, że Niemcy nie kupią polskiej giełdy.

Dokąd? Sky is the limit


Linie lotnicze rozwijają skrzydła nad Polską. Już od soboty Ryanair dołoży 10 nowych połączeń z krakowskiego lotniska Balice. Swoją ofertę rozwijają też LOT i Wizz Air, a także nowi przewoźnicy - Royal Air Maroc oraz rumuński Blue Air.

Rosnący stres w pracy


Poziom stresu związanego z pracą wyraźnie wzrósł w okresie kryzysu gospodarczego. Przeprowadzone przez firmę Regus ogólnoświatowe badania ujawniły, że 58 proc. przedsiębiorstw na całym świecie odnotowało wzrost poziomu stresu wśród swoich pracowników. Stres negatywnie odbija się na efektywności osób, których dotyka, a co za tym idzie - także i całej organizacji. Według przeprowadzonych przez Extended DISC badań, polscy pracownicy należą do ścisłej czołówki w tym niechlubnym rankingu.

Ukraina zgodziła się kupować od Rosji więcej gazu niż jest w stanie zużyć


Obydwie strony nie informują, co w zamian za to ustępstwo uzyskał Kijów. Ukraińskie Ministerstwo Paliw i Energetyki oraz Gazprom informują, że w tym roku Ukraina zwiększy ilość kupowanego gazu z 33,7 do 36,5 miliarda metrów sześciennych. Nie wiadomo, czy Kijów będzie miał możliwość sprzedaży nadwyżek paliwa.

Odejdźcie z pracy sami, dostaniecie więcej!


Pionier internetu - AOL - rozwodzi się z Time Warner Inc. Chcąc zaoszczędzić 300 mln USD zwolni 2,5 tys. pracowników czyli jedną trzecią zatrudnionych. Cięcia kosztów są drastyczne, ale niezbędne - koszty restrukturyzacji to 200 mln USD.

MSP: ponad 825 mln zł rekompensat za mienie zabużańskie


Ponad 825 mln zł wynosi wartość rekompensat za mienie zabużańskie wypłaconych do końca lipca 2009 roku - poinformował resort skarbu.

Siła złotego przyciąga używane samochody


Silniejsza polska waluta powoduje, że rośnie import używanych aut z zagranicy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", szacując że w porównaniu z lutym 2009 roku sprowadzono do Polski o kilka procent więcej pojazdów. Gazeta zauważa, jednak, że wciąż nie obudzili się ostateczni nabywcy - i samochody w komisach czekają na wiosnę.

Palisz czy rzucasz - i tak na tobie zarobią


Takie mariaże w świecie nie zdarzają się zbyt często. Amerykański koncern tytoniowy Reynolds, producent między innymi Cameli i Pall Malli, za 44 mln dolarów kupi szwedzką firmę Niconovum - produkującą między innymi gumy do żucia oraz spraye do jamy ustnej, pomagające rzucić palenie

ING Bank Śląski chce wzdobyć 3-4 pozycję


ING Bank Śląski chce w 2010 roku poprawić swoją pozycję na rynku kredytów hipotecznych i liczy, że w bieżącej ich sprzedaży zdobędzie 3-4 pozycję na rynku - poinformował dziennikarzy Tomasz Byczyński, dyrektor w ING Banku Śląskim.

BPH podnosi prognozę wzrostu PKB


Analitycy BPH podnieśli swą prognozę dynamiki PKB w 2009 r. z 1,0 do 1,4 proc., a na 2010 r. do 2,0 z 1,5 proc. - wynika z listopadowego raportu. Zdaniem jego autorów średnioroczna inflacja w 2010 r. wyniesie 2,2 proc., zaś stopa bezrobocia na koniec 2009 r. wyniesie 12,2 proc., a na koniec 2010 r. ukształtuje się na poziomie 13,9 proc.

Comarch wdroży system informatyczny dla Kościerzyny


Comarch wygrał przetarg organizowany przez Gminę Miejską Kościerzyna na wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego miasta Kościerzyna. Wartość oferty złożonej przez spółkę to 2,77 mln zł netto - wynika z Suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

Spadek zysku londyńskiej giełdy


Zysk przed opodatkowaniem londyńskiej giełdy papierów wartościowych (LSE) za pierwsze półroczne spadł do 79,4 mln funtów, a przychody spadły o 4 proc. względem drugiego półrocza poprzedniego roku obrachunkowego ze względu na trudne czasy w handlu gotówkowym akcjami.

Franczyza w 5 krokach


Postanowione. Zakładamy działalność gospodarczą. Czym się zajmiemy? Jeszcze nie do końca wiadomo. Pewne jest tylko to, że będziemy działać pod marką innej sieci. Franczyza to nasz pomysł na biznes. Tylko jest jedno małe "ale" - jak się za to wszystko zabrać?

znalezionych: 27504, strona 1 z 1376
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.